Aká je vaša obľúbená farba? Povieme vám, čo to o vás hovorí

Možno to znie zvláštne, ale hovorí sa, že ak nosíte radi určitú farbu, niečo to o vás vypovedá. Aká je vaša obľúbená farba? Čo to o vás odhalí? Profesionálne topánky Suecos® sa dodávajú v mnohých pekných farbách, ktoré nás inšpirovali k zostaveniu zoznamu najbežnejších farieb a ich symbolického významu pre vás. Samozrejme, že farieb je omnoho viac a majú na každého jednotlivca iný vplyv. Účinky a charakteristiky sa nedajú zovšeobecniť. Každopádne výberom obuvi Suecos v akekoľvek farbe alebo vzore isto trafíte do čierneho :) Tu je prehľad tých najobľúbenejších.

Červená 

Táto výrazná farba má dokonca dva významy. Na jednej strane je to nebezpečenstvo, na druhej aj láska a zmyselnosť. Ľudia, ktorí uprednostňujú červenú, bývajú často extrovertní, impulzívni a vedia, čo chcú. Červená je farba energie.

Ružová

Je pravdepodobne najženskejšia zo všetkých farieb. Predstavuje sviežosť, živosť a náklonnosť. Ľudia s obľúbenou ružovou farbou sú zvyčajne veľmi kreatívni, nápadití a dokonca hraví.

Oranžová

Táto farba nám navodzuje pocit tepla a útulnosti, ale nie len preto, že v nás evokuje tropické ovocie alebo východ slnka. Zistilo sa, že oranžová farba tiež zvyšuje apetít. Ak máte radi oranžovú, budete pravdepodobne veľmi spoločenský a väčšinou dobre naladený.

Zelená 

To je farba prírody, rastu a sily. Okrem toho je to aj farba nádeje a šťastia. Na väčšinu ľudí má harmonizujúci a upokojujúci účinok. Fanúšikovia zelenej farby sú skôr pokojní, vyvážení a optimistickí.

Modrá

Znamená dôveru a mier a má na nás upokojujúci a zmierlivý účinok. Súvisí aj s priateľstvom, harmóniou a spoľahlivosťou. Na druhej strane sa môže zdať trochu chladná. Tí, ktorí milujú modrú, budú pravdepodobne diplomatickí, láskaví a starostliví.

Tzv. "nemocničná zelená a nemocničná modrá", ktoré sú bežné na oblečení a obutí lekárov, sa v nemocniciach využívajú najmä na vizuálne odlíšenie od sterilného nemocničného prostredia. Majú aj ďalšiu výhodu. Zelená a modrá farba navodzuje pokoj. Pacienti sú tak menej znepokojení zo svojho stavu, keď namiesto bielych plášťov ich vyšetruje odborník oblečený a obutý práve v týchto farbách.

Fialová

Je farba spirituality a feminizmu. Je tiež vnímaná ako utajená, výnimočná a intuitívna. Je vhodná pre idealistov a nezávislých ľudí. Evokuje sebadôveru, relaxáciu a pokoj. Ľudia, ktorí uprednostňujú fialovú, majú veľký zmysel pre humor a sú kreatívni a nápadití. 

Biela

Znamená čistotu, nevinnosť a dokonalosť. Je to farba cudnosti a skromnosti. Kto má rád bielu, je často dosť rezervovaný, vyrovnaný a veľmi rád trávi čas sám so sebou.

Čierna

Je spojená s mocou, silou a tajomstvom, ale tiež v nás evokuje smútok a zlo. Preto sa čierna farba nosí pri smútočných obradoch. Avšak LBD (Little Black Dress, "malé čierne šaty") nikdy nevýjdu z módy. Táto farba znamená tiež eleganciu a majestátnosť. Ľudia, ktorí dávajú prednosť čiernej, sú skôr realistickí, orientovaní na úspech a môžu byť trochu tajnostkárski.

 

Hnedá

Farba dôvery a bezpečia. Ľudia, ktorí obľubujú takúto farbu, sú tvrdo pracujúci, priamočiari, úprimní a citliví. Sú milovníkmi zvierat a prírody. U iných ľudí vzbudzujú dôveru a cítia sa pri nich bezpečne.

Autor: suecos.sk

Zdroj a obrázky: suecos.com

Kategórie článku

suecos, Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, info@suecos.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info