Akú obuv by mali nosiť zdravotníci?

Ak pracujete v zdravotníctve, poradíme vám s výberom tej najlepšej obuvi do práce.

Lekári, ošetrovatelia, stomatológovia, veterinári či lekárnici trávia veľkú časť svojho pracovného dňa na nohách. Je preto veľmi dôležité, aby nosili bezpečnú a pohodlnú obuv, ktorá je špeciálne navrhnutá pre ich potreby. Prinášame vám prehľad zdravotnej obuvi, ktorá je vynikajúca pre pracovníkov v nemocniciach, zdravotníckych zariadeniach, ošetrovateľských ústavoch, ordináciách, ambulanciách, na pohotovosti či v lekárňach. Musíte predsa myslieť aj na svoje zdravie, nie len zdravie svojich pacientov. :)

Ako si vybrať správnu obuv?

Pri výbere obuvi si všímajte toto:

  • Ak vykonávate niektorú z vyššie spomenutých profesií, mali by ste uprednostniť uzatvorené topánky, ktoré zabraňujú preniknutiu kvapaliny v hornej časti obuvi.
  • Uistite sa, že vami vybrané topánky majú protišmykovú podrážku, ktorá je dostatočne široká, čím je zabezpečená dokonalá podpora a bezpečnosť pri chôdzi.
  • Topánky by mali mať mierne vyvýšenú pätu, ale nie viac ako 25 mm.
  • Tiež by mali tlmiť nárazy na päte.
  • Mali by mať prispôsobiteľnú šírku pre podporu klemby alebo bezpečnostný pásik pre väčšiu stabilitu a ochranu pri chôdzi.
  • Tiež si všímajte, či sú vyrobené z vodotesného a pevného materiálu, ktorý sa ľahko čistí.
  • V neposlednom rade sa v nich musíte skvele cítiť. Dôležité je vaše pohodlie a pohodlná chôdza.
  • Vaše pracovné prostredie môže vyžadovať uzatvorenú plnú pätu na topánke. Myslite na to pri výbere.

My v Suecos® myslíme na všetko, preto vyvíjame obuv, ktorá je ultraľahká, pohodlná a zdravá. Podrážka tlmí nárazy, a tým výrazne znižuje tlak na kolená, kĺby a chrbát. Naše topánky poskytujú pohodlie a napomáhajú správnej cirkulácii krvi. Suecos® obuv nerobí kompromisy medzi módou, pohodlím a bezpečnou chôdzou. Je štýlová, a pritom zdravá a pohodlná! 

Ktoré topánky si vybrať?

Ak si vyberiete ktorúkoľvek z týchto 8 možností, určite budete spokojný s výberom. Pocítite úľavu od bolesti, úžasný komfort pri chôdzi, a pritom budete stále štýlový a módny. Ktoré si vyberiete?

ODEN

Oden je skutočne skvelá topánka. Je ultraľahká, ergonomická a dostupná v niekoľkých farbách a krásnych vzoroch, vďaka čomu ju poľahky skombinujete so svojou pracovnou uniformou. Oden absorbujú telesnú hmotnosť a poskytujú relax pre vaše nohy, kolená a chrbát. Sú ideálne, ak dlhý čas počas dňa stojíte alebo vám chôdza spôsobuje bolesť nôh alebo únavu dolnej časti tela. Gumená podrážka poskytuje lepšiu priľnavosť. 

Ľahko sa čistia, sú odolné voči rozpúšťadlám, čistiacim prostriedkom a môžu byť chemicky dezinfikované, napríklad chlórom.

SKOLL

Skoll sú ultraľahké a pohodlné dreváky. Znižujú zaťaženie svalov o 66 % v porovnaní s bežnou obuvou a poskytujú relax pre vaše kolená, nohy a chrbát. Skollk dispozícii vo viacerých farbách. Ľahko sa čistia, sú odolné voči rozpúšťadlám, čistiacim prostriedkom a môžu byť chemicky dezinfikované, napríklad chlórom. Čiastočne prekrývajú pätu a môžete ich nosiť aj s vložkou.

NORDIC

Pohodlné dreváky s vymeniteľnou vložkou a integrovaným Air Tech™ systémom s priedušnými membránami. Čiastočne prekrývajú vašu nohu okolo päty.

THOR / THOR PLUS+

Ultraľahké, a pritom pevné a robustné dreváky, ktoré prekrývajú celú pätu a majú zosilnenú časť okolo palca a päty pre väčšiu ochranu. Gumená protišmyková podrážka poskytuje maximálnu priľnavosť aj na mokrých, mastných a mydlových povrchoch. Thorvhodné pre prácu vo vlhkom prostredí. Môžete ich doplniť vložkou.

FRIDA

Úžasne ženská obuv. Je vyrobená z ultraľahkého a priedušného mikrovlákna, ktoré je skombinované so sieťovým materiálom. Podrážka s funkciou tlmenia nárazov je mierne širšia okolo päty, aby zabezpečila perfektnú rovnováhu a stabilitu. Frida sa dodáva s vymeniteľnou vložkou a s nastaviteľným zapínaním na suchý zips. Jednoducho sa čistí.

BO

Ležérny model, ktorý je vyrobený z ľahkého a vodotesného materiálu z mikrovlákna. Je dokonale vhodný pre profesionálov pracujúcich v zdravotníctve, ktorí sú celý deň na nohách. Nastaviteľné zapínanie na suchý zips umožňuje rýchle a jednoduché prispôsobenie presne na vašu nohu. Bo má podrážku absorbujúcu otrasy s protišmykovými vlastnosťami, ktorá poskytuje dokonalú rovnováhu a stabilitu. Jednoducho sa čistí.

EDDA

Klasický model, ktorý poskytuje dokonalú rovnováhu medzi estetikou a komfortom. Vodotesný a priedušný vrchný materiál z mikrovlákna a podrážka, ktorá pohlcuje otrasy, robia z Eddy skutočne komfortný zážitok. Dodáva sa s vymeniteľnou stielkou. Elastický pásik sa presne prispôsobí vašej šírke nohy. Jednoducho sa čistí.

Autor: suecos.sk

Zdroj a obrázky: suecos.com

Kategórie článku

suecos, Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, info@suecos.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info