Ako sa správne starať o nohy?

Podľa Americkej podiatrickej zdravotníckej asociácie www.apma.org až 53 % ľudí trpí bolesťou nôh, čo je pre nich výraznou prekážkou pri plnení každodenných povinností. Nie je to šokujúci fakt? U nás v Suecos® sa zodpovedne staráme o Vás aj Vaše nohy. Rozumieme, že ste profesionáli a potrebujete profesionálnu starostlivosť. Preto sme požiadali najlepších odborníkov o rady, ako sa správne starať o zdravie Vašich nôh.

Ak chcete, aby boli Vaše nohy zdravé, vyžaduje si to dobré hygienické návyky a pravidelnú návštevu pedikéra, najmä ak trpíte bolesťami. Vždy je lepšie myslieť vopred na prevenciu, ako neskôr riešiť následky.

Základné pravidlá prevencie sú:

  • Deti by mali chodiť bosé aspoň hodinu denne.
  • Udržiavajte si zdravú hmotnosť tela. Každé kilo navyše znamená väčšiu námahu pre Vaše nohy.
  • Noste obuv s dobrou oporou na päte.
  • Nenoste obuv, ktorá je Vám príliš tesná alebo príliš voľná.
  • Športovú obuv by ste nemali nosiť dlhšie ako 4 hodiny a len pri športových aktivitách.
  • Nestojte viac ako 45 minút v kuse.

9 z 10 žien nosia topánky, ktoré sú príliš malé

Zároveň je veľmi dôležité dodržiavať správne hygienické návyky. Nohy si umývajte denne neutrálnym mydlom a dôkladne vysušte, najmä medzi prstami. Nechty si strihajte po kúpeli či sprche. Na verejných plavárňach a vo verejných sprchách noste plážové sandále. Nikdy nepoužívajte cudzí uterák.

A samozrejme vždy dbajte na správny výber obuvi. Že ktoré sú tie správne a ako si ich vybrať? Neexistuje ideálny model topánok vhodný na všetky príležitosti. Základným pravidlom je, že najlepšie je kúpiť si uzatvorené topánky, ktoré umožňujú nohám pracovať, nie sú tvrdé a sú priedušné. Správne topánky tlmia nárazy, poskytujú stabilitu, pevne držia nohu a prispôsobia sa Vašej chôdzi.

Vybrať si správne topánky pre Vaše pohodlie, zdravie a bezpečnosť môžete u nás na suecos.sk. Prečo je obuv Suecos® výnimočná? Dozviete sa v tomto článku.

Autor: suecos.sk

Zdroj: suecos.com

Kategórie článku

suecos, Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, info@suecos.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info